Bilgi Bankası
Üroloji Sorunlarınızı yazınız. > Üroloji hastalığı soru sorun Prof. Dr. Ali ÜNSAL > Bilgi Bankası

Konu ara:


Peniste şişlik ve idrarda yanma

Çözüm
Tarih: 2016-12-22 14:15:03
Adınız:   Gizli  Tutulmuştur.
 

 

Mesaj:

Doktor bey 43 yaşındayım. 
Şikayetlerim yaklaşık 1 ay kadar önce idrar yaparken yanma ve sık idrara çıkma ile başladı.Bir süre sonra da peniste şişlik oluştu. Bunun üzerine, utana sıkıla bir üroloji doktoruna gittim. Doktor bana bazı sorular sordu, muayene etti ve alerjik bir durum veya bir böcek ısırması olabilir dedi. Herhangi bir tahlil istemedi. Fenistil jel ve zyrtec hap verdi. Bu ilaçları sabah/akşam olmak üzere bir hafta kullandım. Şişlik tamamen indi, idrar yaparken yanma ise tamamen ortadan kalkmasa da bayağı azaldı. 
Ancak hemen hemen 3 gündür aynı şikayetlerim tekrar nüksetti.Bende doktorumun verdiği ilaçları tekrar kullanmaya başladım. Bu ilaçları kullanmaya devam etmelimiyim ? Bu şikayetlerim arkasında alerjik bir durum veya böcek ısırması değil de "idrar yolu enfeksiyonu" olabilir mi ? Açıkçası tekrar doktora gitmeye çekiniyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 

 

Cevap:

İdrar yolu enfeksiyonunda peniste şişlik olmaz. Verilen ilaçları bir haftadan daha uzun süre kullanmayın. Aralıklı olarak kullanabilirsiniz

Prof. Dr. Ali ÜNSAL
Üroloji Uzmanı
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
(0312) 202 6229

 

 Konu ile ilgili soru sorun..

 

Makale alıntıdır.

 

 Uyarı: Bu sitedeki bilgiler kesinlikle doktor muayenesinin yerine geçmez. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun bir araya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir. Bu nedenle sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir.

 

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Peniste yanma idrar damla damla bitme
Böbrek taşı hastalığı
Yanma ve akıntı
Sistoskopi
Böbrek taşı düşürme belirtileri
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 58
Kategori: Üroloji ile İlgili Hastalıklar
Eklenme Tarihi: 2017-09-21 21:38:45
Gösterim Sayısı: 153
Verilen Puan (Oylar): Henüz hiçbir puan verilmedi. (0)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid