Bilgi Bankası
Üroloji Sorunlarınızı yazınız. > Üroloji hastalığı soru sorun Prof. Dr. Ali ÜNSAL > Bilgi Bankası

Konu ara:


Açık böbrek taşı ameliyatı

Çözüm

         

    Böbrek rahatsızlıkları, genel olarak erkeklerde, kadınlara nazaran daha sık görülen bir rahatsızlık türüdür. Bu sebeple kesinlikle aksatılmaması gereken bir durum olarak görülmektedir. Herhangi bir yaş kriteri yoktur, ergenlik döneminden itibaren, yetişkin ve ileri yaş seviyelerinde ki hastaların çok sık karşılaştığı bir problem olarak göze çarpar. İlerleyen böbrek rahatsızlıkları sebebiyle Açık Böbrek Taşı Ameliyatı ve kapalı böbrek taşı ameliyatı olarak iki farklı türden cerrahi müdahale yapılabilir.

          Aslen Açık Böbrek Taşı Ameliyatı, teknolojinin geride kaldığı dönemlerde tercih edilirdi. Artık tıp ve teknoloji aynı düzlemde ilerleyiş kaydettiğinden dolayı, bu tip rahatsızlıklar için açık olan ameliyat türü tercih edilmiyor. Genel anestezi sayesinde kesi yapılıyor ve daha sonrasında böbrek taşları çıkartılıyor. Daha sonrasında açılmış olan kesi dikilir ve ameliyat tamamlanmış olur. İlk zamanlar ciddi anlamda ağrı ve sızı durumlarını yaşamak muhtemeldir. Tabii ki zamanla bu ağrı durumları kendisini ortadan kaldırıyor. Fakat artık ilerleyen teknoloji nedeniyle tıp dünyasında Açık Böbrek Taşı Ameliyatı tercih edilmemektedir.Vücudunuzun durumuna göre doktorlar son teşhisi koyar ve Açık Böbrek Taşı Ameliyatı veya kapalı ameliyat olarak iki farklı türden değerlendirme ortamı kurar. Bu sayede ameliyat başarılı bir cerrahi müdahale ile beraber tamamlanır ve hastanın son durumu kontrol edilir. Çok sık tercih edilen bu ameliyat türleri, böbrek ağrınızın kalıcı olarak ortadan kalkması bakımından önemlidir.

 

Konu ile ilgili soru sorun..

 

Makale alıntıdır.

 

 Uyarı: Bu sitedeki bilgiler kesinlikle doktor muayenesinin yerine geçmez. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun bir araya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir. Bu nedenle sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir.

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Peniste yanma idrar damla damla bitme
Böbrek kisti ameliyatı
Böbrek upj darlığı - böbrek kanal darlığı - böbrek up darlığı
Böbrek taşı yapan yiyecekler
Böbrek Küçülmesi
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 3
Kategori: Üroloji ile İlgili Hastalıklar
Eklenme Tarihi: 2017-09-17 09:53:04
Gösterim Sayısı: 54
Verilen Puan (Oylar): Henüz hiçbir puan verilmedi. (0)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid