Bilgi Bankası
Üroloji Sorunlarınızı yazınız. > Üroloji hastalığı soru sorun Prof. Dr. Ali ÜNSAL > Bilgi Bankası

Konu ara:


Böbrek şişmesi

Çözüm

 

Böbrek, ağız yoluyla alınan sıvı veya katı maddelerin birbirinden ayrışması bakımından önemli bir organdır. Zehirli maddelerin vücuttan atılması için filtregörevi görmektedir. Zararlı maddeler bu şekilde süzülür, bu sayede de vücudun dengeli bir yaşantı sürmesine yardımcı olur. Böbrek Şişmesi, son dönemlerde çok sık gözlemlenen bir rahatsızlık olarak göz önüne çıkmaktadır. Bu gibi rahatsızlıklarda herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Her yaş ve cinsiyete bağlı olan bireylerde söz konusu olabilir. İdrar kendisini dışarıya atamadığından dolayı şişer ve bu şişlikle beraber böbrekte ki fonksiyonlar zamanla kayba uğrar.

  • Aşırı yorgunluk! Kendinizi gün içerisinde devamlı yorgun hissediyorsanız, sizde böbrek Şişmesi hastalığı söz konusu olabilir.
  • Yüksek tansiyon! Yüksek tansiyon, yüksek kan basıncını oluşturan bir durumdur. Bu sebeple belirlenmiş olan rahatsızlıklar söz konusu ise hemen önlem alınması gerekmektedir.
  • İdrarda oluşan farklılıklar! İdrarın kokusu veya renginde bazı değişiklikler varsa böbrek şişmesi için hemen doktora görünün!
  • Devamlı bulantı ve kusma hissi! Yaygın olarak görülen temel problemlerin başında gelmektedir.
  • Kaslarda kramp hissi! Eğer kaslarınızda devamlı kramp hissi hissediyorsanız hemen bir doktor gözetimi altına girmelisiniz. Bu yönde bazı böbrek sorunları yaşama ihtimali söz konusudur.
  • Sırt ağrıları! En sık gözlemlenen belirtidir. Organlara baskı yapılır ve sırt ağrıları kendisini ön plana çıkartır.

Konu ile ilgili soru sorun..

 

Makale alıntıdır.

 

 Uyarı: Bu sitedeki bilgiler kesinlikle doktor muayenesinin yerine geçmez. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun bir araya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir. Bu nedenle sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir.

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Peniste yanma idrar damla damla bitme
Böbrek taşı düşürme belirtileri
Böbrek Küçülmesi
Böbrek taşı yapan yiyecekler
Açık böbrek taşı ameliyatı
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 2
Kategori: Üroloji ile İlgili Hastalıklar
Eklenme Tarihi: 2017-09-17 09:45:05
Gösterim Sayısı: 62
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 5.0/5.0 (1)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid